Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

לתת בחזרה לקהילה עורך דין קהילתי

אנחנו מאמינים כי כל גוף עסקי הנותן שירותים לציבור הרחב צריך לדעת גם לתת בחזרה לקהילה ולכן החלטנו כמדיניות עסקית וכחלק מהחזון האישי והעסקי שלנו להשקיע 15% מזמן המשרד לטובת הקהילה. 

 

ראשית כל אומר את האמת הפרויקט לתת בחזרה לקהילה נולד בעקבות התנדבות שלי בחתימה לתצהירים להורים בגנים - מסתבר שבגנים של ויצו ודומים להם הורים נדרשים להוציא סכום כסף לא מבוטל על חתימה על תצהיר בפני עורך דין.

 

לאחר מכן הורים אלה נתקלו בבעיות בעבודה והם רצו רק לדעת האם החוק מגן עליהם במצב דברים זה ושוב שמחתי לעזור להם ומשם זה היסטוריה

עדיפות תינתן למשפחות צעירות, קשישים ומועטי יכולת אשר רוצים לדעת את מצב הזכויות שלהם מכוח החוק אך המצב הכלכלי שלהם אינו מאפשר להם לפנות לעורך דין ולקבל ייעוץ משפטי איכותי ברמה גבוהה. 

לטובת הפרויקט גיסנו עורכי דין נוספים במסגרת פרויקט שותפים אשר יצא לדרך בשנת 2017 וכבר הספיק לתפוס תאוצה ותגובות חיוביות.

השירותים הניתנים לקהילה:
1. מרכזי מידע אונליין המתעדכנים על בסיס קבוע בנושאים: ירושה, תאונת עבודה, תאונת דרכים, זכויות עובדים ועוד.. מומלץ מאוד להירשם לערוצי מידע אלה כי זכרו ידע זה כוח !

2. ייעוץ ראשוני בטלפון באורך 20 דקות.

3. תצהירים לחתימה.

4. מענה לשאלות הקשורות בחוק.

5. הרצאה המתקיימת כל רבעון הנוגעת לנושאים של זכויות עובדים וצרכנות + פאנל שאלות. 

* הפגישה לחתימה על תצהיר או להרצאה מתקיימת ברחוב רוטשילד תל אביב

בין הנושאים המרכזים שנשאלו בשנת 2017:

1. זכויות עובדים: פיטורין בעקבות הריון, טיפולי פוריות, חופשת  לידה, ענף השמירה והניקיון בעיקר בנושאים הקשורים לשעות נוספות, חגים, חופשה ומחלה ו 15 דקות של תדרוך ביטחוני שלא שולם בעדם שכר, חוסר בקופה האם העובד צריך לשלם, משכורת שלא משולמת בזמן והרשימה עוד ארוכה.

2. תאונות דרכים ועבודה: מעניין לציין כי פורום תאונות דרכים ועבודה זכה להיענות גדולה בקרב הציבור ופרויקט הדגל של המשרד התברר כהצלחה גדולה.

בין הנושאים שנשאלו בפורום: נהיגה ללא רישיון, נהיגה ללא ביטוח חובה, החלקה ונפילה במקום העבודה, נפילה באוטובוס, נפילה על הראש ועצם הזנב, תאונה בדרך לעבודה מי צריך לפצות במקרה זה... והרשימה עוד ארוכה... בחלק מהנושאים אף כתבנו מאמרים אשר מטרתם הייתה לתת אינפורמציה נוספת לפונים.

כחלק מהמאמץ שלנו להנגיש את החוק ובאותה ההזדמנות לעודד דיאלוג בין האזרחים - הקמנו שתי קבוצות סגורות בפייסבוק. האחת פונה לקהל הלקוחות דובר השפה הרוסית - Адв.Таль Раби- Возмещение ущерба והקבוצה השניה כמובן פונה לקהל דובר השפה העברית - נזיקין עדכונים בפיצוי.

3. נושאי ירושה והסכמי ממון: במרכז מידע לאזרח העוסק בירושה נשאלנו רבות אודות ידועים בציבור והסכם ממון, דירה שהתקבלה בירושה וישנו סכסוך בין יורשים, התנגדות לצוואה, פירוק שיתוף במקרקעין, השפעה רעה על אחד ההורים ועריכת צוואה לטובת אחד הילדים, הדרת ילדים מירושה.

4. לשון הרע: נשאלנו רבות בעיקר בנושאים של לשון הרע בפייסבוק, בקבוצת וצאפ, קללות והאשמות בין שכנים וגם ריבים במקום העבודה.

5.בנקאות והסדרי חוב: לאור הפרסום של ביטול פסק דין נגד ערב למשכנתא שאותו ייצג משרדינו בגובה 300 אלף ש"ח נשאלנו רבות אודות זכויות ערבים להלוואה מכוח החוק.

כתוצאה מהתעניינות הולכת וגוברת משרדינו פרסם לטובת הציבור הרחב סרטוני יוטוב בערוץ הרשמי של המשרד המסבירים את מצב הזכיות והחובות המוטלים על הבנק מכוח חוק הבנקאות שירות ללקוח וחוק הערבות.

השנה עסקנו רבות בריבית פיגורים, בהסדרי חוב בעיקר מול בנקים אך גם בין חייבים וערבים להלוואה בעיקר של משכנתא או ערבים להלוואה לעסק, כמובן ששאלות אודות הליך פשיטת הרגל זכה להתעניינות רבה בקרב הפונים לאור השינויים בחוק.

6. שוכרי ומשכירי דירה: בעקבות סרטונים שפרסמנו ביוטוב העוסקים בזכויות שוכרים קיבלנו פניות רבות בקשר לזכויות שוכרי דירה במקרה של רטיבות, כאשר ישנה סתימה בצנרת ובעל הבית מסרב לממן את התיקון או כאשר המזגן לא עובד מי צריך לשלם על התיקון,  חובות לוועד הבית, חובות לחברת החשמל והעיירה, כיצד פועלים כאשר בעל הדירה רוצה לממש את שיק הביטחון.

ואילו הפוסט בעמוד הפיסבוק של המשרד אודות פסק דין שהתקבל לטובת הלקוח שלנו נגד בעל הדירה השכורה בסך 32 אלף ש"ח זכה גם הוא בעיקר לפניות מצד משכירי הדירה הרצו לדעת כיצד נכון להתנהל במשבר אמון עם השוכר וכיצד נכון לממש בטוחות כגון ציק ביטוחון או שיק בנקאי בלי להגדיל יתר על המידה את הסיכון לתביעה נגדית מצד השוכר. 

מעניין לציין שבעקבות הפסק דין משכירי הדירה החלו לפנות אלינו ולהתעניין כיצד נכון לנסח הסכמי שכירות הוגנים לטובת השוכר על מנת להימנע ממצב שההסכם פועל לרעת המנסח דהינו בעל הדירה השכורה.

7. איחור במסירת דירה מקבלן וליקויים בדירה חדשה: נשאלנו אודות החוק, כיצד ניתן לזרז את מסירת הדירה לקונה, כיצד מתנהלים בפרוטוקול מסירה, מה הם ליקויים בדירה וכיצד להוכיח אותם.

בנוסף שירות המשולש שהשקנו רק בסוף שנת 2016 זכה לפופולריות רחבה בשנת 2017 בקרב קוני הדירות מקבלן שלא קיבלו את הדירה בזמן או קיבלו אותה עם ליקויים.

תחילתו העיקרית של שירות המשולש הוא לנהל מו"מ יעיל ונקודתי מול הקבלן טרם הגשת התביעה על מנת להגדיל את שיעור הפיצוי שניתן לקבל מהקבלן מכוח החוק ולזרז את מסירת הדירה החדשה ותיקון ליקויי הבניה.  

8. זכויות צרכניות: נשאלנו רבות אודות ביטול עסקת קניה באינטרנט, פגם ברהיטים כגון ספות נוער, סלון בעיקר אלה עם מנגנונים חכמים, מטבחים שהורכבו בצורה רשלנית ומחומר גלם ירוד, מוצרי טכנולוגיה שנגרם להם נזק ובעל העסק מסרב לתקן את המוצר במסגרת האחריות כגון סמרטפונים ומחשבים נידים, מקררים - ישנו מותג מסוים שלא נזכיר את שמו שהוביל לרע מבחינת חוסר שביעות רצון והאמינות :(

כיצד פונים אלינו במסגרת פרויקט לתת בחזרה לקהילה
1. קודם כל נכנסים למרכז מידע אונליין למען הקהילה ובודקים האם בנושא שמעניין אותך כבר לא ניתן מענה, במגביל מומלץ מאוד להירשם על מנת לקבל עדכונים.

2. אם במרכז מידע אונליין אין  מענה לשאלה שלך יש לשלוח פניה למשרד דרך האימיל או הווצאפ בלבד, יש לציין את כל הפרטים הרלוונטיים. 

3. עורך דין המטפל בפניה יצור קשר עם הפונה. במידת הצורך תתבקשו לספק פרטים נוספים או מסמכים לצורך הבנת הסוגיה. במידת הצורך יתואם מועד לשיחה בטלפון.

4. השיחה בטלפון מוגבלת ל 20 דקות ולכן ישנה חשיבות מכרעת לפניה המקדימה דרך האימיל בפניה זו יש לפרט את מירב העובדות כך שבשיחה בטלפון ניתן יהיה לשוחח כבר על הפתרון הראשוני.

5. חתימה על תצהירים בחינם - מתנהל באופן מרוכז מידי חודש. 

6. לצורך השתתפות בהרצאה יש לשריין מקום מראש מספר המקומות מוגבל - חדר הישבות לא מספיק גדול לכמות גדולה של מתעניינים.

שאלה שחוזרת על עצמה רבות באימיל - כן אתם יכולים לבקש לקיים הרצאה בנושא שמעניין אותכם אישית במידה ויהיה ביקוש מספיק נוציא את ההרצאה לפועל :)

חשוב להדגיש כי מדובר במענה ראשוני לציבור הרחב שמטרתו לחשוף את החוק לאזרח - אנו מאמינים כי ידע הוא כוח.  אין מדבור בייצוג משפטי לפונה כגון כתיבת כתבי טענות, הופעה בבית המשפט ועוד... זאת יש לעשות מול עורך דין בצורה פרטנית ומסודרת.

 

בנוסף ייתכנו מצבים שלא נוכל לתת מענה במסגרת פרויקט לתת לקהילה עקב מורכבות המקרה הספציפי הדורש זמן רב וירידה לפרטים קטנים שלא מתאפשר במסגרת הפרויקט, במקרה כזה תשלח הודעה מתאימה לפונה.

עורכי דין המעוניינים להצטרף לפרויקט לתת לקהילה מוזמנים לשלוח לנו פניה עם סיפור קצר אודותיהם והרקע המשפטי שלהם - זכרו אין סיפוק גדול יותר מלעזור לאדם במצוקה.

 

 
bottom of page